AURA FİTNESS | DERS PROGRAMLARIMIZ

BESLENME

Sağlık, insan yaşamının sürdürülmesinde, yaşam kalitesinin yükseltilmesinde ve korunmasında özel bir öneme sahiptir. Sağlığın korunması ve geliştirilmesi kişinin öncelikle kendi sağlığına sahip çıkması ve sağlık bilincini geliştirmesi ile mümkün olduğu unutulmamalıdır.

Maksimum Sağlık İçin;
* Yeterli ve Dengeli Beslenme
* Düzenli Fiziksel Aktivite
* Sigarasız Yaşam
* Stresten Uzak Durma
* Düzenli Sağlık Kontrolü şarttır.
* Optimal sağlık için yaşamın her döneminde Yeterli ve Dengeli Beslenme temel unsurdur.


KİLO VERME

SPOR YAPIN... Çabuk kilo vermenin yolları denince kalori yakmak hemen akla gelmelidir. Öğle yemeği randevularınızı spor salonunun randevuları ile değiştirin. Sağlıklı, ufak bir öğle yemeğinden sonra spor ayakkabılarınızı giyin, arkadaşınızla buluşun ve bir yerlere gidin. Hızlı bir yürüyüşe çıkın veya mevsimine göre yüzmeye yada bir aerobik sınıfına katılın.

Zayıflamanın en doğal yolu hiç şüphesiz spor yaparak zayıflama dır. Bu yönteme egzersiz yaparak kilo verme de denilmektedir. Spor yaparak zayıflama denilince ise akla sayısız spor dalları gelebilir. Ancak kilo vermek için uygulanacak spor egzersizleri için öyle uygulanması zor ve komplike spor çeşitleri yerine yürümek, koşmak, bisiklete binmek ve basit egzersiz hareketleri ile bölgesel yağları yakmak gibi az emekle çok sonuç veren zayıflama yöntemleri denenmelidir. Bu manada sizlere ilk önerimiz yürüyüş yaparak zayıflamak olacaktır. Çünkü günlük olarak 1 saatlik yürüyüş ne sizi yorar ve de orta ve uzun vadede bitkinlik hissi oluşturmaz. Spor yaparak kilo vermenin faydalarına kısaca göz atacak olursak.


KİLO ALMA

Kilo Almak Için Beslenme Kuralları:Yapılmaya çalışılan şey sağlıklı ve fazla yağlı olmayan bir şekilde kilo almaksa, öncelikle şu kurallara dikkat etmek gerekmektedir:
* Abur cuburdan uzak durulmalı
* Bol miktarda kalori içeren yiyecekler tüketilmeli
* 3 ana öğün dışında, ara öğünler de tükatilmeli
* Trans yağ içeren besinlerden uzak durulmalı
* Kompleks karbonhidratlı ekmekler tüketilmeli (örneğin tam buğday ekmekleri)
* Bol bol sebze ve meyve tüketilmeli
* Yemeklere çorba dahil edilmesi ihmal edilmemeli.
* Kaliteli protein kaynakları tüketilmeli örneğin süt, et, balık, yumurta vb.

Doğal beslenmenin eksik kaldığı noktalarda, protein tozu ve kilo aldırıcı supplementler kullanılmalı


Yavuz Selim Mahallesi 6.yan Sokak No:3 Yıldırım / BURSA

Gsm: 0 532 310 67 12 - Göksal TEKİN